Een nieuwe subsidie biedt mbo-scholen de mogelijkheid om extra te investeren in duurzaamheid. In februari 2026 kunnen scholen de subsidie aanvragen bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RvO).
De subsidie is bedoeld om mbo-scholen te ondersteunen bij het creëren van een duurzame leer- en werkomgeving. Scholen kunnen investeren in energiebesparende maatregelen, zoals zonnepanelen, isolatie en energiezuinige verlichting. Ook is er ruimte voor het ontwikkelen van lesprogramma’s over duurzaamheid.
Coördinator
Veel mbo-scholen zijn al langer aan de slag met duurzaamheid. Zo heeft een groot aantal instellingen plannen om hun gebouwen gasloos te maken, regenwater op te vangen of moestuinen aan te leggen waar studenten kunnen experimenteren met duurzame voedselproductie. De subsidie speelt in op de wens van scholen om het onderwerp duurzaamheid meer tijd en aandacht te geven. Een duurzaamheidscoördinator kan daarbij een belangrijke rol spelen. Zo’n coördinator geeft heeft als taak duurzame initiatieven binnen de school aan te jagen. De subsidie biedt scholen de mogelijkheid zo’n functionaris aan te stellen.
Lessen
Met de subsidie krijgen docenten ook meer mogelijkheden om trainingen te volgen waarmee zij duurzaamheid kunnen verweven in hun lessen. Zo ontwikkelen studenten meer kennis en vaardigheden voor een duurzame toekomst. Studenten reageren enthousiast. ‘Het is mooi als we niet alleen leren over duurzaamheid, maar het direct in de praktijk kunnen brengen,’ aldus een techniekstudent.
Nieuwe generatie
De Rijkdienst voor Ondernemend Nederland, die de subsidieregeling uitvoert, hoopt dat de komende jaren steeds meer scholen gebruik zullen maken van de regeling. De hoop is dat deze impuls niet alleen de gebouwen groener maakt, maar ook de nieuwe generatie inspireert om duurzaamheid in hun toekomstige werk en leven toe te passen. Aanvragen kunnen worden ingediend tussen 16 februari en 16 oktober 2026. Wie het eerst komt, het eerst maalt!
Lees hier meer over de subsidieregeling
Lees ook: Noorderpoort is koploper in duurzaamheid