Werkgevers oordelen positief over afgestudeerde mbo-studenten

Werkgevers oordelen positief over de mbo-studenten die zij in dienst nemen. Dat blijkt uit de jongste editie van het onderzoek dat SBB uitvoert onder leerbedrijven. Werkgevers zijn vooral positief over de sociale vaardigheden van de nieuwe werknemers.

De uitkomsten van het onderzoek zijn niet verrassend. Op verzoek van de Tweede Kamer voert SBB sinds 2016 dit onderzoek elke twee jaar uit. De uitkomsten zijn ook bij deze vijfde editie van het onderzoek vergelijkbaar met de uitkomsten van de eerste vier edities. Werkgevers zijn met name positief over de omgang van mbo-afgestudeerden met collega’s en leidinggevenden (89%) en hun inzet voor het bedrijf (85%). Volgens SBB onderstrepen deze cijfers het belang van ‘soft skills’ op de huidige arbeidsmarkt.

Aansluiting

Het is de bedoeling dat het onderzoek uitwijst hoe de aansluiting tussen onderwijs en arbeidsmarkt is. SBB voert het onderzoek uit onder erkende leerbedrijven. Opvallend is dat de  respons onder de bedrijven niet heel hoog is. SBB heeft meer dan 40.000 werkgevers benaderd. Uiteindelijk hebben ongeveer 4.000 bedrijven deelgenomen aan het onderzoek. Ongeveer een derde van deze respondenten heeft de afgelopen twee jaar een pas afgestudeerde jongeren met een mbo-opleiding aangenomen. In het verleden heeft SBB ook onderzoek gedaan onder werkgevers die niet een erkend leerbedrijf zijn. Omdat dit niet tot significant andere uitkomsten leidde, voert SBB het onderzoek de laatste jaren weer alleen uit onder leerbedrijven.

Lees hier het onderzoek ‘Tevredenheid werkgevers aansluiting mbo-arbeidsmarkt’

Lees ook: Afgestudeerde mbo’er valt bij werkgever in de smaak