Meerdere mbo-scholen in Nederland beginnen komend schooljaar met drone-opleidingen. Werk aan de winkel voor de commissie macrodoelmatigheid?
Diverse mbo-scholen hebben recent gemeld komend schooljaar een drone-opleiding te beginnen. Eerder berichtten wij al over de opleiding die Firda in Emmeloord start. Het Groningse Noorderpoort maakte vorige maand ook al bekend een driejarige drone-opleiding te starten. Nu komt het Tilburgse Yonder met een vergelijkbaar bericht. Voor de opleiding Drone Operations Specialist kunnen studenten zich nu inschrijven.
KiesMBO
Uit de site Kiesmbo blijkt dat nog veel meer mbo-scholen van plan zijn een drone-opleiding aan te bieden. Zo meldt het Scheepvaart en Transportcollege (STC) bij voldoende belangstelling in augustus een drone-opleiding te starten. Dat geldt ook voor de zuidelijke mbo-scholen Vista en Gilde. Deze Limburgse scholen bieden de opleiding zowel in Beek als Venlo aan. Ook het Brabantse Curio heeft een drone-opleiding in het portfolio opgenomen. Deze scholen concurreren met twee mbo-scholen die van oudsher sterk zijn in luchtvaartopleidingen: het MBO College Airport van het ROC van Amsterdam en Deltion.
Macrodoelmatigheid
De vraag is gerechtvaardigd of de sterke groei van het aantal drone-opleidingen verantwoord is ten opzichte van de vraag op de arbeidsmarkt. Zonder twijfel neemt het gebruik van drones in tal van beroepsgroepen snel toe. Maar is er inderdaad ruimte voor bijna tien verschillende opleidingen? Dit soort vragen komen meestal vroeg of laat bij de Commissie Macrodoelmatigheid terecht. Op dit moment geeft KiesMBO voor de baankans het cijfer 6.
Bekijk hier de informatie over drone-opleidingen op KiesMBO
Lees ook: Firda start in Emmeloord opleiding voor drone-piloot